Využijte možnosti odpočtu DPH

med_1114641801-11

 

Pokud si u nás zakoupíte a necháte položit do bytu či rodinného domu podlahu, můžete si uplatnit sníženou sazbu 15%DPH na celou zakázku. Jinak se platí 21%DPH na zboží. Rozdíl DPH vám částečně pokryje cenu pokládky.

U menších zakázek vám spočítáme předběžnou cenu přímo v kanceláři, větší akce dojedeme zaměřit, zkontrolujeme podklad - to vše ZDARMA!

Při sepsání objednávky a zadání termínu požadujeme zálohu.

P O D K L A D Y

385099_6414

 V první řadě je nutné, aby beton byl dostatečně vyzrálý. 5cm silný beton vysychá cca 8 týdnů, je též třeba topit a dostatečně větrat. Při pokládce na nedostatečně vyschlý beton - pvc, lino se zvlní, laminátové a dřevěné podlahy se zvednou a zvětší svůj objem až o několik cm.

Plovoucí podlahy a parkety vyžadují naprosto rovný podklad (tolerance 2mm na 2m délky), jinak se podlaha bude houpat, vrzat, rozevírat. Pod PVC, linoleum, korek musí být podklad hladký. Tyto podlahoviny zkopírují jakoukoliv nerovnost. Ani strojový beton není hladký, po čase se může drolit. Pro vyrovnání a  vyhlazení podkladu se používají samonivelační stěrky.

Ú D R Ž B A

376441_5233

 PVC - chraňte vaši podlahu před poškozením nábytkem nebo ostrými předměty. Dříve než nábytek do místnosti nstěhujete, zkontrolujte všechny sokly a nohy. Na ostré hrany nebo tenké nohy nábytku použijte ochranné zakončení nebo kluzáky (plstěné podložky). Příliš malá nebo příliš ostrá kolečka by se měla vyměnit za větší, přednostně plastová, protože kovové části mohou rezivět. Dejte si pozor na to, že pryž, gumová kolečka mohou způsobit skvrny nebo změnu barvy materiálu. Každodenní údržba spočívá v zametení, luxování nebo umývání vodou s přidáním kapalného čisticího prostředku (doporučujeme CC R1000). Nepoužívejte abrazivní čisticí prostředky.Při intenzivním používání používání by měla být podlaha pravidelně ošetřena speciálním leštícím prostředkem. Nepoužívejte universální čisticí prostředky!!!

PLOVOUCÍ PODLAHY, PARKETY - chraňte nábytek a nohy židlí vhodnými plstěnými nebo plastikovými krytkami, vniknutí nečistoty, vody a písku dovnitř zamezte vhodnou podložkou mezi dveřmi, používejte kancelářská křesla a židle s měkkými kolečky, dbejte na to, aby v místnosti vždy bylavlhkost nejméně 50%. Hladký povrch zajistí, že se na něm neuchytí prach, podlahu nikdy nevoskujte, ani nelakujte. Upřednostňujte suchou údržbu (vysavač), příp.mírné navlhčení.